Федір Вовк «Студії з української етнографії та антропології»

Федір Вовк «Студії з української етнографії та антропології»
Видавництво
Видавець Олександр Савчук
Автор тексту
Федір Вовк, 1891–1892, 1896, 1916
Переклала з російської
Олеся Тєлєжкіна
Художнє оформлення
Олексій Чекаль
Коректорка
Юлія Калашник
Коректорка
Олександра Ушкалова
Коректорка
Галина Губарева
Консультант з діалектології
Руслан Сердега
Бібліограф
Ю. Ю. Полякова
Авторка передмови
Олена Таран
Авторка приміток
Олена Таран
Авторка приміток
Юлія Буйських
Авторка приміток
Світлана Маховська
Упорядник
Олександр Савчук
Верстальник
Олександр Савчук
Обкладинка
Домінік П'єр Де ля Фліз, 1854
Рік видання
2015
Кількість сторінок
464
ISBN
978-966-2562-64-4
Перейти на сайт видавництва

Книгу складають класичні праці видатного українського етнографа та антрополога Федора Кіндратовича Вовка (Хведір Вовк, Theodor Vovk, Theodor Volkov) (1847–1918): «Антропологічні особливості українського народу» (1916), «Етнографічні особливості українського народу» (1916), «Шлюбний ритуал і обряди на Україні» (1890), «Сани в похоронному ритуалі на Україні» (1896). Будучи представником французької антропологічної школи Федір Кіндратович використав новітню методологію досліджень і на свій час написав чи не перше комплексне дослідження з етнографії українців. Особливості землеробської культури, ведення господарства, одяг, житло, звичаї, обряди та вірування українців – неповний перелік тем, які Ви знайдете у виданні. Окрему, надзвичайно цікаву, працю Федір Вовк присвятив шлюбному ритуалу, детально аналізуючи всі етапи українського весілля.

Видання здійснене в новій українській редакції, адже пропоновані тексти в оригіналі були написані французькою та російською мовами. Праці супроводжені примітками сучасних фахівців (пп. Олена Таран, Світлана Маховська, Юлія Буйських). Оригінальні ілюстрації збережено, бібліографію вивірено та уточнено. Для зручності користування книгою укладено іменний та предметний покажчики.

Книга є енциклопедією української традиційної культури й буде корисним учням та вчителям загальноосвітніх шкіл, студентам та викладачам ВИШів, а також усім, хто цікавиться українською культурою. Видання також корисне з практичної точки зору для тих, хто хоче наслідувати традиційне україсньке весілля та інші обряди.